Искат по-тежка присъда за Балджийски
Тричленен състав на Върховния касационен съд върна за преразглеждане делото срещу полузащитника на Монтана Борислав Балджийски. През лятото на 2013 година в района на пазара "Красно село" той удари с юмрук в лицето Петър Алексов. Потърпевшият падна и почина след удар в метална шахта.
През 2016 година състав на Столичния градски съд осъди Балджийски на 4 години ефективно, но колегите им от Апелативния съд замениха присъдата с 3 години условно плюс 5 години изпитателен срок, с което футболистът остана на свобода и продължи да упражнява професията си.
Сега Върховният касационен съд реши, че е нужна по-сериозна присъда, тъй като целите на наказанието няма как да бъдат постигнати с отлагането на изтърпяването му и се произнесе, че при решението на Апелативния съд не е съобразено това, че престъпното деяние е причинено с "ненужна агресия, многократно надхвърляща повода за конфликта".
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Симеоне разполага с около 180 апартамента в Мадрид
- Почина легендата на бразилския баскетбол Оскар Шмидт
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Тежък удар: селекционерът по минифутбол Николай Михов е получил инсулт
- Фондове от Персийския залив ще вложат 24 млрд. в сделката на Paramount
- Прокуратурата изисква медицинските данни на Тайгър Уудс
- Мистър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]