Абрамович попадна в Кремълския доклад
Собственикът на Челси Роман Абрамович попадна в доклада на Министерството на финансите на САЩ. Както е известно, на 29 януари бяха изнесени данни за 114 крупни чиновника от Руската федерация и 96 руски олигарха, които са приближени към президента на страната Владимир Путин и за които съществуват подозрения за незаконно придобити финансови средства.
Както се предполагаше от по-рано, място в този доклад намери Абрамович. Освен него, там попаднаха акционерът в Арсенал Алишер Усманов, собственикът на Монако Дмитрий Риболовлев, собственикът и президент на Спартак Москва Леонид Федун, собственикът на Краснодар Сергей Галицкий, президентът на Газпром Алексей Милер и други.
Докладът на Министерството на финансите на САЩ получи името "Кремълски".
Общата сума на източените средства от олигарсите се оценява на близо 2 трилиона долара.
Посочените в доклада лица са изправени пред санкции, включително и блокиране на банковите сметки.
- Енцо Фернандес се извини
- Фаворитите се разминаха в полуфиналите на ФА Къп
- Челси разгроми Порт Вейл със 7:0 и се класира за полуфиналите на ФА Къп (видео)
- Кайседо не затваря вратата за Реал Мадрид, но остава фокусиран върху Челси
- Агентът на Енцо: След Световното ще обсъдим бъдещето му
- Росеньор: Челси търси играчи с характер и психическа устойчивост
- Челси наказа Енцо Фернандес заради изказванията му за Реал Мадрид
- Микел: Енцо Фернандес не е лидер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]