Роналдо спи 5 пъти на ден по 1.5 часа
Докторът и експерт по здравословен сън Ник Литлхайлс разказа за режима на нападателя на Реал Мадрид Кристиано Роналдо. Специалистът работи с португалеца по покана на бившия наставник на мадридчани Карло Анчелоти и разработи за играча специални правила в областта на съня.
Според думите на доктора, Роналдо, освен нощния сън, през деня спи допълнително по 7.5 часа, разбивайки го на пет части по 1.5 часа. Всеки път Роналдо спи в поза на ембрион.
Половин час преди нощния сън Кристиано спира да гледа екрани, чието излъчване възбужда мозъка и пречи на човек да се отпусне.
"Роналдо не се интересува от всякакви причудливи диети, той също така не се интересува да копира другите. Единственото, което го безпокои е ще му помогне ли методиката", заяви Литлхайс.
- Барселона заплаши Перес със съд за клевета
- Тухел обмисля Белингам като централен нападател на Англия
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Мбапе: Бих си тръгнал от Мондиала без гол, ако Франция стане световен шампион
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Венгер: Мбапе ще направи великолепно Световно първенство
- Моуриньо към Реал: Искам бойци, а не галактикос
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]