Вашку да Гама ще провежда домашните си мачове без фенове
Висшият спортен съд на Бразилия постанови, че Вашку да Гама е длъжен да провежда домашните си мачове при закрити врати след гибелта на фена. Напомняме, че трагедията се случи след мача от 12-я кръг на Серия А с Фламенго, който се състоя на "Сан Жануарио" в Рио де Жанейро. След мача фенове на двата отбора се сбиха, а един от тях, 27-годишният Дави Роча Лопес, бе убит с изстрел в гърлото. Още трима човека получиха огнестрелни рани.
"Футболната конфедерация на Бразилия предприе крачка по забрана на мачове с присъствието на фенове на "Сан Жануарио" до по-нататъшно разпореждане", се казва в съобщение на Конфедерацията.
- Келси и внучката на Доналд Тръмп в загадъчен разговор – социалните мрежи избухнаха
- Тръмп се пошегува с играчите на Интер Маями в Белия дом: „Нямате ли грозни футболисти?“
- Годеж в Индиън Уелс: №1 в света Арина Сабаленка каза „да“
- Последно сбогом с легендата на ЦСКА Георги Велинов
- Оливер Гласнер остана без книжка за шест месеца
- Скандал в Манчестър Юнайтед: Джак Флетчър наказан за хомофобска обида
- Магуайър осъден в Гърция: условна присъда след инцидента на Миконос
- Сидни Суини направи признание за Кристиано Роналдо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]