Съдът отклони апелацията на Платини
Федералният съд на Швейцария отклони апелацията на бившия президент на УЕФА Мишел Платини по повод на неговото четиригодишно отстраняване от футбола. 62-годишният функционер бе на мнение, че наказанието му е много сурово и се опита да го преразгледа.
Швейцарският съд обаче прецени, че доводите на Платини не са убедителни и остави в сила предишното наказание.
Напомняме, че през май миналата година Спортният арбитражен съд в Лозана внесе окончателно решение по присъдата на Платни, намалявайки срока на шестгодишната дисквалификация на 4 години. Първоначално към французина бе приложена осемгодишна дисквалификация.
Както е известно, Платини получи наказанието си за транш от ФИФА в размер на 2 милиона швейцарски франка през 2011 година.
- Майката на героя на Кабо Верде пропусна мача срещу Испания заради визови проблеми
- Естер Експосито за връзката си с Мбапе: Свиквам с вниманието
- Рафа Мир получи 8 години и 6 месеца затвор за сексуално посегателство
- Манчестър Юнайтед ще бъде героят в нов документален сериал на Amazon
- Клоп се извини публично на Нагелсман: На 59 съм и все още съм идиот
- Емили Ратайковски разпали спорове със скандална фотосесия, вдъхновена от кърменето
- Арестуваха двама за откраднатата екипировка на Англия
- Полицаи, маскирани като талисманите на Мондиал 2026, арестуваха заподозрян
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]