Скандал: Фондът на Меси се оказа перачница за пари
Фондът на нападателя на Барселона Лионел Меси за оказване на помощ на деца е укрил от съответните органи доходи в размер на 10 милиона евро. Според източника, фондът не е декларирал по-голяма част от приходите си в периода 2007 - 2015 година. На практика, аржентинецът и на семейството му са използвали тази организация за прикриване и водене на частни преговори.
Меси и баща му са открили фонда в Росарио, Аржентина, но той е регистриран в Испания като обществена организация. Двамата аржентинци са подписвали договори, но без да подават декларации за това.
Всичко това довело до изключването на фонда от списъка на данъчните органи, тъй като липсват финансов отчети за три поредни години, а това позволило безконтролно преминаване на пари през фонда.
На практика, организацията се е занимавала повече с пране на пари, отколкото със социални проекти.
- Флик: Кансело трябва да се адаптира към нашия стил
- Рафиня коментира критиките към себе си
- Барса и ПСЖ се разбраха за Фернандес
- Флик: Овиедо нямаше какво да губи
- Барса се завърна на върха след победа над Овиедо
- Бернардо Силва информира Барса за желанието си за трансфер в клуба
- Овиедо няма шанс на гости на Барселона
- Барселона взе решение за Шлотербек
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]