Прякорът на Роналдо бил ревльото
Нападателят на Реал Мадрид Кристиано Роналдо като дете е имал прякора "ревльото". Това разказа Рикардо Сантуш, който бе съотборник на нападателя в аматьорския Андориня (Мадейра).
"Наистина му казвахме ревльо. Той винаги започваше да плаче, ако отборът губеше или съотборниците не му подаваха", цитира Reuters думите на Сантуш.
Напомняме, че днес в Мадейра, където е роден Роналдо, местното летище бе преименувано в чест на Кристиано.
- Енцо Фернандес разпали слуховете около трансфера на Кукурея в Реал Мадрид
- Сами Кедира влиза в щаба на Моуриньо в Реал Мадрид
- Реал Мадрид ще плати 55 млн. за Кукурея
- Винисиус: Не изиграх най-добрия си мач, но трябва да се подобрявам
- Арда Гюлер: Трудно е да приемем някои съдийски решения
- Винисиус отказа да говори на испански след мача с Мароко
- Винисиус: Изиграхме много слаб първи мач, но Мондиалът тепърва започва
- Винисиус: Трябва да държим повече топката и да не допускаме контраатаки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]