Кройф бе награден посмъртно с медал
Йохан Кройф бе награден посмъртно със златен медал за заслуги към спорта от градския съвет на Барселона в четвъртък. Напомняме, че легендарният холандски футболист и треньор почина на 68-годишна възраст на 24 март тази година от рак на белия дроб.
Кройф е трикратен носител на "Златната топка" прекара по-голямата част от футболната си кариера в Аякс и Барселона и с огромна заслуга за изграждането на прочутата школа Ла Масия в каталунската столица.
Златният медал бе връчен на вдовицата на великия холандец Дани Кройф, която бе придружена от сина си Жорди.
- Барса е „голям почитател“ на бразилска звезда
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]