Феномена показа среден пръст на фенове и предизвика размирици
Роналдо загуби самообладание и показа на собствените си фенове среден пръст, съобщава Gazzetta dello Sport . Инцидентът е станал след загубата на Коринтиас с 0:1 в шампионата на щата Паулища, когато ядосани фенове протестирали срещу Феномена, за това, че е пропилял изгодни положения за гол.
В нажежената атмосфера на паркинга пред стадиона, Роналдо допълнително налял масло в огъня, показвайки среден пръст на тълпата. Разярени от жеста му обаче, те атакували бразилската легенда и се опитали да доближат и превземат автобуса на отбора в който се качил футболиста, а след това не позволили на превозното средство да потегли. Само намесата на военната полиция предотвратила тежката ситуация, която започнала да прераства в истински бунт.
Феномена след намесата на полицията, слязъл от автобуса и се оставил да бъде откаран с шофьор и автомобил в неизвестна посока. Останалата част от отбора начело с треньора се прибрала в Сао Пауло.
Коринтиас след 16 изиграни мача се намират на девет точки зад лидера Сантос и са практически без шансове за първото място.
НИКОЛАЙ ГАВАЗОВ
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
- Нойер гради бизнес империя за милиони извън футбола