Наполи с трета поредна победа в Серия А
Наполи спечели с 3:1 домакинството си на Болоня в среща от четвъртия кръг на италианското първенство. Това бе и трета поредна победа за неаполитанци в Серия А.
След малко по-малко от четвърт час игра Наполи поведе в резултата. Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле на Болоня, където Хосе Кайехон засече топката с глава и я изпрати във вратата на Да Коста. При резултат 1:0 завърши и първата част. Десет минути след почивката Болоня успя да изравни резултата. Симоне Верди с много хубав далечен удар изпрати топката във вратата на Пепе Рейна за 1:1.
Аркадиуш Милик отново изведе Наполи напред в резултата в 67-та минута, а
отново той реализира своето второ попадение в срещата в 78-та минута и направи резултата 3:1 в полза на Наполи.
Болоня завърши мача с човек по-малко, след като Емил Крафт бе изгонен с директен червен картон в 81-та минута. Наполи е лидер в Серия А във временното класиране с 10 точки, а Болоня е девети с 6 точки. Неаполитанци обаче могат да бъдат изместени от първото място, тъй като все още не са се изиграли всичките мачове от този кръг.
- Осимен: Спалети бе като баща за мен
- Осимен разказа за конфликта си с Наполи
- Наполи измъкна точката срещу Рома
- Анонс на 25-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Фабрегас разкри какво е казал на играчите си преди дузпите
- Конте: Мога да похваля играчите, защото надскачаме възможностите си
- Дузпи изпратиха Комо и Фабрегас на 1/2-финал за Купата (видео)
- Де Роси: Нужни са ни смелост и сърце