Милан откри сезона в Серия А с победа във великолепен мач
Милан се наложи над Торино с 3:2 в първи мач от новия сезон в Серия А. Двата тима направиха истински спектакъл за феновете по трибуните на "Сан Сиро“. В шампионатния дебют на Винченцо Монтела като треньор "росонерите“ се наложиха трудно над съперника си след хеттрик на Карлос Бака.
Още в 16-ата минута Бака порази вратата на Торино, но попадението правилно бе отменено заради засада на нападателя. Все пак в 38-ата минута той откри сметката си за сезон 2016/2017. Иняцио Абате осъществи чудесен пробив отдясно и от аутлинията центрира перфектно към непокрития Бака. Южноамериканецът полетя с атрактивен плонж, за да закове топката за 1:0.
Белоти също с глава изравни в 48-ата минута. Бака даде нов аванс на своя тим с попадения в 50-ата минута и 62-ата минута от дузпа. Резервата Даниеле Безале в 90-ата минута намали, а драмата стана пълна в 94-ата минута. Реферът Антонио Дамато отсъди дузпа за гостите и даде червен картон на Габриел Палета, въпреки че неговата фланелка бе разкъсана от Белоти, докато двамата се дърпаха. Отличното спасяване на Донарума обаче донесе нова радост на феновете на Милан.
- Милан официално назначи Рубен Аморим
- Милан е близо до назначаването на Рубен Аморим
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026