Дузпа носи победа на Милан срещу десет от Болоня

F.

Милан записа минимална победа с 1:0 като гост на Болоня в среща от кръга на Серия А. Това бе важен успех за "росонерите" в битката за шестото място. Днес обаче тимът от Милано бе доста улеснен. Гостите играха почти цял мач с човек повече, след като Диавара беше изгонен още в 12-та минута. Диавара бе изгонен от рефера, след като си изкара бързо два жълти картона.

Малко преди това домакините имаха претенции за дузпа за задържане на Сунига, като от повторенията не стана ясно дали решението на рефера да подмине исканията им бе правилно. Играчите на Милан така и не стигнаха до интересно положение, но все пак откриха резултата малко преди почивката. Стражът на Болоня спъна откъсващия се след далечно подаване Луис Адриано - дузпа. Карлос Бака отбеляза и даде аванс на своя тим.

С човек по-малко домакините все пак вкараха топката във вратата на съперника, но Месина бе в засада, която бе вдигната с известно закъснение, което вбеси до краен предел феновете. В крайна сметка Милан стигна до успеха.