Наполи си върна второто място в Серия А

F.

Наполи си върна второто място в Серия А, след като постигна победа с 2:1 срещу Аталанта в среща от кръга на първенството. И трите гола вкараха футболисти на домакините - два пъти се разписа Гонсало Игуаин, а в края след рикошет в тялото на Раул Албиол "синьо-черните" намалиха.

В десетата минута аржентинският нападател на неаполитанци засече отлично дълго извеждащо подаване на Марек Хамшик. В 77-ата минута интригата приключи, след като отново Игуаин беше точен, за да вкара 32-ия си гол за сезона след двойно подаване с Хосе Мария Кайехон и последвалия удар с глава на голмайстора - 2:0.

Осем минути по-късно след рикошет топката се удари в тялото на Албиол и влезе във вратата на домакините и така бе оформен крайния резултат. Така Два кръга преди края на сезона Наполи има 76 точки и е с две пред Рома.