Юве на победа от титлата

F.

Ювентус е само на победа от историческа пета поредна титла в Серия А!. "Старата госпожа" тази вечер надделя с класическото 3:0 над Лацио у дома и по този начин направи важна крачка към Скудето. 4 кръга преди края на първенството, "бианконерите" имат 9 точки пред преследвача си Наполи и по-добри показатели в директните двубои.

В 39-ата минута резултатът бе открит. След изпълнение на корнер, Погба засече по диагонала и Манджукич с едно докосване от вратарското поле чукна топката във вратата за 1:0. Малко след почивката Патрик Габарон беше изгонен от игра за втори жълт картон и това повлия на играта в оставащите минути до края на мача. Малко след това Бонучи беше спънат в наказателното поле и главният съдия логично отсъди дузпа. Зад топката застана Дибала, който с удар точно до дясната греда вкара за 2:0.

В 65-ата минута Манджукич намери Кедира, който проби и подаде на Дибала. Нападателят овладя с левия крак, след което с десния разстреля Маркети за трети път в двубоя.