Юве взе дербито с Милан

F.

Ювентус се наложи с 2:1 при визита си на Милан в дербито на кръга в Серия А. В 18-ата минута Алекс откри резултата, засичайки с глава топката след ъглов удар, изпълнен от Марио Балотели. Десет минути по-късно Ювентус изравни чрез Марио Манджукич. Буфон с дълъг пас намери Мората, който изведе Манджукич и таранът с шут по земя не остави шансове на Донарума за 1:1

В началото на второто полувреме "росонерите" бяха много близо до нов гол, след като Бака стреля от далеч, Буфон изби, а при добавката Балотели засече отблизо, вратарят едва докосна и топката се отби в горната греда. След това италианецът вкара, но попадението беше отменено заради засада.

След час игра Погба изпълни отлично фаул, но гредата помогна на Донарума. В 65-ата минута френската перла на Юве все пак се разписа. При центриране от корнер Погба овладя на границата на вратарското поле и с хубав удар прехвърли стража на "червено-черните" за крайното 2:1.