Милан с нова издънка, Фиорентина спечели само точка срещу Сампдория

F.

Милан допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Аталанта в среща от 31-ия кръг на Серия А. До 44-ата минута "вълците" водеха в резултата с гол на Луис Адриано от дузпа още в четвъртата минута. Феноменален гол на Маурисио Пинийя със задна ножица възстанови равенството малко преди почивката, а попадение на Алехандро Гомес прекърши "червено-черните", които вече месец нямат победа в първенството.

Миланският гранд остана на шесто място с 49 точки, но Сасуоло е само на точка зад тях с 48.

В същото време Фиорентина и Сампдория не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1. Йосип Иличич в 24-ата минута откри резултата, а малко преди почивката Рикардо Алварес възстанови равенството. В 72-ата минута Карлос Хоакин Кореа получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко, но въпреки това до нов гол така и не се стигна.