Юве разгроми Торино, Фиорентина с равенство

F.

Ювентус записа разгромен успех с 4:1 при визитата си на Торино в среща от 30-ия кръг на италианската Серия А. "Бианконерите" започнаха градското дерби по-добре и откриха резултата в 32-та минута. Точен бе Пол Погба от фаул. Сами Кедира увеличи аванса на "Старата госпожа" десет по-късно, разписвайки се за 2:0. Неприятните новини за Масимилиано Алегри дойдоха малко преди края на първата част, когато Пауло Дибала напусна терена заради контузия, заменяйки го Алваро Мората.

В началото на втората част Андреас Белоти върна интригата в двубоя, отбелязвайки от дузпа за Торино. Нови два гола на Алваро Мората в 63-ата и 77-ата минути обаче подпечатаха успеха на гостите. Така Юве събра 70 точки на върха в шампионата, на шест пред Наполи, който обаче е с мач по-малко. Торино е 13-ти с 33 пункта.

В друга среща, играна по същото време Фрозиноне и Фиорентина не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0.