Рома с разгромен успех над Фиорентина

F.

Рома записа разгромен успех с 4:1 над Фиорентина в дербито на кръга, което се състоя на "Олимпико". Така "вълците" заеха еднолично третото място с 56 точки, като оставиха "виолетовите" на четвъртата позиция с 3 по-малко.

Стефан Ел Шаарауи откри резултата в 22-ата минута с удар от близка дистанция. Четири минути по-късно и Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите след щастлив рикошет. Осем минути преди края на първите 45 минути Диего Пероти направи резултата класически след асистенция на Фараона.

В края на първата част гостите върнаха един гол чрез Иличич от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тейо. Интригата бе факт до 57-ата минута, когато Мохамед Салах реализира втория си гол в мача и направи резултата 4:1. В последната минута на редовното време удар Франческо Тоти, който се появи като резерва бе близо до гол, но негов удар от фаул срещна гредата.