Наполи и Милан поделиха по точка

F.

Наполи и Милан не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от 26-ия кръг в Серия А. В 39-ата минута Лоренцо Инсиние бе точен и даде аванс на домакините. Милан бързо възстанови равенството. Минута преди края на първата част Джакомо Бонавентура изравни 1:1.

След почивката головите положения бяха доста малко, като всичко по-интересно бе в заключителните минути, както и в добавеното време, когато домакините бяха по-близо до това да се поздравят с крайния успех. Все пак до нов гол не се стигна и така двата тима поделиха по точка. Така неаполитанци не успяха да се възползват от грешната стъпка на Юве. "Старата госпожа" също спечели само точка в този кръг и така заедно с Наполи продължават борбата за първо и второ място, като торинци имат точка повече. "Росонерите" остават на 6-то място.