Фиорентина с важни три точки сещу Аталанта

F.

Фирентина постигна победа с 3:2 при визитата си на Аталанта в среща от 26-ия кръг на Серия А. Така "виолетовите“ запазиха третата си позиция във временното класиране.

Силен мач за Фиорентина днес изигра играещият под наем от Барселона Кристиан Тейо, който се отличи с гол и асистенция. В 67-ата минута той подаде на Матиас Фернандес, който откри за гостите. В 81-ата Тейо удвои преднината на своя тим, но три минути по-късно домакините намалиха чрез Андреа Конти, който вкара за 1:2.

Дъждът от голове в заключителни минути продължи и в 87-ата минута Никола Калинич върна аванса на гостите от два гола, а с асистенция се отчете Борха Валеро. Малко след това се стигна до гол на сметката на "синьо-черните", а негов автор бе Маурисио Пинила в 90-ата минута, като по този начин бе фиксиран крайния резултат - 2:3. Секунди преди последния съдийски сигнал Андреа Конти от домакините бе изгонен, след като получи втори жълт картон.