Милан се справи с Дженоа

F.

Милан записа успех с 2:1 при домакинството си срещу Дженоа от програмата на 25-ия кръг на Серия А. Двубоят на "Джузепе Меаца" започна отлично за "росонерите", тъй като още в петата минута Карлос Бака откри резултата. До края на първата част обаче положенията липсваха.

Чак след почивката Милан опита да убие интригата с красиво попадение на Кейсуке Хонда. Това стана факт в 63-ата минута, когато японецът шутира силно от над 20 метра и прати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл – 2:0.

Малко след Рикардо Монтоливо стреля атрактивно от воле, но нацели страничната греда. В продължението на срещата бившият играч на Милан - Алесио Черчи, който влезе на почивката в състава на гостите, оформи крайното 2:1 след добавка. Така момчетата на Синиша Михайлович вече имат 43 точки, докато Дженоа остана с 25 в своя актив.