Лидерите в Серия А без грешка тази вечер

F.

Наполи задържа първото място в Серия А, след като постигна победа с 2:0 като гост на Лацио в среща от кръга на първенството. Ювентус продължава да диша във врата на лидера, след като записа 13-ия си пореден успех в първенството - 1:0 при домакинството си на Дженоа.

Неаполитанци събраха 53 точки, докато "бианконерите" имат две по-малко, а третият в подреждането Фиорентина е с 48 точки ("виолетовите" победиха Карпи с 2:1).

Наполи си осигуриха комфортна преднина още в средата на първото полувреме, когато вкараха две попадения в рамките на три минути. В 24-ата Гонсало Игауин намери Хосе Кайехон, който върна топката към аржентинеца и той от непосредствена близост нямаше проблеми да открие резултата. Три минути по-късно защитата на "орлите" не реагираха добре при едно подаване на Инсинье към Кайехон, който прехвърли вратаря от границата на наказателното поле и удвои аванса на своя тим.

Ювентус от своя страна стигна до успеха си в Торино след автогол на Себастиан де Майо в 30-ата минута.