Юве мачка и изравни клубния си рекорд

F.

Ювентус записа 12-та поредна победа, след като се наложи с 4:0 при визитата си на Киево в среща от кръга на Серия А. Така "Старата госпожа" се качи поне временно на върха в класирането, като така поставиха под напрежение основния си конкурент Наполи, чийто мач от кръга е по-късно днес.

Алваро Мората откри резултата след само 6 минути игра, засичайки центриране на Стефан Лихтщайнер. В 40-ата минута отново Мората бе точен реализира и второто попадение за своя тим, а този път асистенцията бе за Сами Кедира. Алекс Сандро направи резултата класически след час игра, а Пол Погба се отчете с асистенция, а освен това стана автор на четвъртия гол, който пък падна в 67-ата минута. С този успех Юве изравни клубния си рекорд от поредни победи.