Милан завърши годината с победа

F.

Милан завърши календарната година с победа. "Росонерите" надвиха с 4:2 Фрозиноне като гост в мач от 17-ия кръг на Серия А. Победата за отбора на Синиша Михайлович обаче не дойде никак лесно. На почивката "росонерите" губеха с 0:1 след попадение на Даниел Чофани в 19-ата минута.

Все пак тимът от Милано вкара цели четири попадения през втората част, с което донесе малко радост на феновете си. Иняцио Абате (50), Карлос Бака (55) и Алекс (77) обърнаха резултата до 3:1, след което последва попадение на Федерико Дионизи в 84-ата. В даденото от рефера продължение Джакомо Бонавентура оформи крайното 4:2.

Играчите на Милан ще празнуват Коледа като шести в класирането с актив от 28 точки. Петият Рома е с четири пред тях. Третата поредна загуба за Фрозинане остави тима на 18-то място с 14 точки. Иначе българинът Александър Тонев бе титуляр за домакините и дори бе близо до дебютното си попадение в Италия в началото на втората част, но бе заменен в 63-ата минута, тъй като получи лека травма.