Милан с впечатляващ успех над Сампдория (видео)

F.

Милан записа впечатляващ успех с 4:1 срещу Сампдория на "Сан Сиро" в мач от 14-ия кръг на Серия А. В герой за "росонерите" тази вечер се превърна М'Байе Нианг. 20-годишният френски нападател вкара два гола, изработи трети и бе в основата на още няколко интересни ситуации пред вратата на гостите.

Иначе Джакомо Бонавентура откри в 17-ата минута след подаване на Мбайе Нианг. Французинът удвои в 38-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Лоренцо де Силвестри. В 50-ата минута Нианг направи резултата класически, след като пресече подаване на Вивиано при изпълнение на аут.

Резерва Луис Адриано вкара за 4:0 в 79-ата минута, когато получи отлично подаване от Алесио Черчи. Почетното попадение за Сампдория бе дело на Едер от дузпа в 86-ата минута.

Успехът изкачи Милан на 5-то място в класирането с актив от 23 точки, докато новият треньор на Самп Винченцо Монтела записа втората си поредна загуба начело на тима. Отборът засега е на 12-та позиция с 16 точки.