Рома е властелинът на Вечния град (видео)

F.

Рома победи Лацио с 2:0 в голямото дерби на Рим, което бе от програмата на 12-ия кръг в Серия А. В 10-ата минута Сантиаго Джентилети извърши нарушение срещу Един Джеко малко пред границата на наказателното поле на "орлите" и реферът взе решение да обсъди спорна дузпа. Джеко бе точен от бялата точка и даде аванс на "вълците".

В 26-ата минута Фелипе Андерсон бе близо до това да изравни, но негов удар попадна в гредата. В 40-ата минута и Рома нямаха късмет, след като удар Раджа Наинголан попадна в десния страничен стълб.

В 62-ата минута Жервиньо получи отличен извеждащ пас от Наинголан и нахлу в наказателното поле на Лацио, а след това с прецизен удар по земя изпрати топката в близкия ъгъл на Маркети, оформяйки крайния резултат.