Алегри: Дибала трябва да продължи да прогресира
Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри сподели мнение за срещата с Аталанта от деветия кръг на Серия А, а също така отговори на президента на Палермо Маурицио Дзампарини, който обвини наставника на "бианконерите", че не предоставя голяма свобода на нападателя Пауло Дибала.
"Момчетата проведоха добър мач. Не допуснахме гол, показвахме качествена игра и създавахме положения за гол. Доволен съм, макар че не трябва толкова често да губим топката. Пропуснатата дузпа от Пол Погба не е проблем. Не пропускат само тези, които не изпълняват дузпи. Погба прогресира и има накъде да расте. Хареса ми как игра Дибала, а също така и Перейра. Дибала е длъжен да играе между линиите", заяви Алегри.
"При цялото ми уважение към Маурицио Дзампарини, Пауло току що дойде от Палермо и ние не може да му налагаме прекалено голяма отговорност. Дибала трябва да се развива физически и да продължава да прогресира. Той сега е на 21 и не играе тези мачове, които бяха в Палермо. По-рано работеше с топката 1-2 пъти в минута, а сега я получава на всеки 15 секунди. Също така трябва да прибави и в психологически план. Има проблем при единоборствата. Но е добър в играта на пас, добре стреля и умее да намира свободно пространство", завърши треньорът.
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Ювентус удължи договора на Локатели до 2030 година
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Касано: В разцвета си бях по-добър от Тоти, Дел Пиеро и Баджо
- Юве може да се раздели с трима при провал в битката за ШЛ
- Ювентус също сред вариантите за приятелски мач с ЦСКА на новата "Армия"
- Аталанта – Ювентус: Битка за място в Шампионска лига
- Милан и Ювентус следят за Габриел Жезуш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]