Милан завърши сезона с победа

F.

Милан победи като гост Аталанта с 3:1 в среща от 30-ия кръг на Серия А. Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 21-ата минута чрез Даниеле Басели. В 36-ата обаче Пацини бе точен от дузпа и изравни, а само 120 секунди след това Бонавентура направи обрата факт. Последният вкара още един гол, който падна десет минути преди края на двубоя, като по този начин бе оформен крайния резултат.

Така "росонерите" завършиха сезона с победа. Въпреки това, двубоят може да се окаже последен за Филипо Индзаги, чието бъдеще на “Сан Сиро" е повече от несигурно. Милан завършва сезона с 52 точки и преди изиграването на останалите мачове от кръга е на 9-то място. Аталанта пък е точно над чертата с изпадащите - на 17-то място с 37 точки.