Верона и Юве не се победиха, но Тони победи Тевес

F.

Отборите на Верона и Ювентус не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 2:2 в мач от последния кръг на Серия А. Роберто Перейра откри резултата малко преди почивката, но веднага след подновяването на играта Лука Тони изравни. В 57-ата минута Фернандо Йоренте даде нов аванс на "Старата госпожа", като мачът вървеше към успех за Юве.

В крайна сметка Хуанито бе точен в 90-ата минута и сложи точка на спора. Малко преди това реферът изгони Симоне Пепе за неспортсменска проява. Верона не играе за нищо, Ювентус отдавна спечели титлата. Все пак трябва да се отбележи, че Карлос Тевес не успя да се разпише, а това стори Лука Тони, който спечели голмайсторския приз с 22 попадения - с две повече аржентинеца.