Удинезе се разправи със слаб Милан

F.

Милан, играещ днес с нов вид екипи, загуби с 1:2 от Удинезе в мач от 32-ия кръг на Серия А. "Росонерите" остават на 6 точки зад Фиорентина в класирането, но "Виола" са и с мач по-малко.

Отборът на Филипо Индзаги бе беззъб, въпреки че все пак вкара гол, който бе факт малко преди края. В 58-ата минута Пинци с прекрасен премерен удар успя да преодолее Лопес, откривайки резултата – 1:0. В 74-ата минута Ди Натале пробва удар, а Диего Лопес изби, но топката попадна у Гилерме, който центрира ниско към връхлитащия Баду, последният изпревари двама защитници в жълто-зелено и мушна топката покрай вратаря.

В 88-ата минута Черчи центрира балонно в пеналта, Пацини надскочи пазача си и с глава намали резултата, но до края на мача Милан така и не стигна до изравнителен гол.