Лацио изпревари Рома в класирането на Серия А

F.

Отборът на Лацио измести градския си съперник Рома от второто място в Серия А. "Орлите" записаха категорична победа над Емполи у дома с 4:0 в мач от 30-ия кръг на шампионата в Италия и по този начин се възползваха от поредната грешна стъпка на "вълците", повеждайки им с точка в подреждането.

Стефано Маури още в 4-ата минута откри резултата в полза на домакините, след като с глава от границата на малкия пеналт засече центриране от дясно на Луис Каванда. Клозе и Кандрева решиха мача още преди почивката, с попадения съответно в 31-ата и 43-ата минута.

Андерсон добави още едно попадение през втората част, с което оформи крайния резултат. Дори червеният картон на Новарети след час игра не помрачи настроението на "Олимпико".

В същото време Рома се срина до третата позиция след ремито 1:1 срещу Торино.

Флоренци изведе "вълците" напред в 58-ата минута с гол от дузпа, но малко по-късно Макси Лопес изравни за "биковете".