Рома и Лацио с победи в Серия А

F.

Рома стигна до минимален успех с 1:0 като гости Чезена в мач от 28-ия кръг на Серия А. По този начин "джаларосите" сложиха край на негативната серия от пет поредни мача в италианското първенство без победа.

Единственото попадение в тпози мач отбеляза халфът Даниеле Де Роси в края на първото полувреме. Хосе Холевас центрира отляво, а Салих Учан не успя да овладее топката и Даниеле Де Роси с хубав изстрел с левия крак даде аванс на "вълците" в резултата.

В същото време Лацио продължава страхотната си серия в Серия А. Тимът на Стефано Пиоли надви с 2:0 Верона на "Олимпико". Фелипе Андерсон и Антонио Кандрева бяха точни за домакините. Бразилецът откри още в четвъртата минута с глава. Така вече е голмайстор на отбора в първенството. Италианският национал пък удвои с бомбен шут от фаул след нарушение извършено срещу него в продължението на първото полувреме.