Рома и Ювентус не се победиха

Рома и Ювентус завършиха наравно 1:1 мач от 25-я кръг на италианската Серия А, като резултатът на "Олимпико" в Рим е по-благоприятен за "бинконерите", които запазиха преднината си от 9 точки на върха и направиха още една решителна крачка към Скудетото.

През първото полувреме домакините повече владееха топката, но по-интересните ситуации бяха пред вратата на столичани. След почивката торинци установиха надмощие в мача, което доведе първоначално до изгонването на Торосидис за нарушение срещу Видал в 62-ата минута. От прекия свободен удар пък Карлос Тевес изпрати топката във вратата на противника за 0:1.

В 78-ата минута Рома стигна до пряк свободен удар встрани от вратата на Юве. Центрираната топка бе посрещната от Сейду Кейта, който изпрати топката в мрежата за 1:1. След изравняването на резултата темпото се вдигна, но до опасни положения пред двете врати не се стигна и в крайна сметка статуквото на върха се запази.