Фиорентина без проблеми срещу Сасуоло

F.

Фиорентина записа успех като гост на Сасуоло с 3:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А и по този начин се затвърди в четворката на класирането на първенството. След половин час игра Мохамед Салах направи индивидуален рейд, а след това последва точен негов удар, с който остави без шанс вратаря на Сасуоло Андреа Консили.

Само две минути след това Бабакар получи топката в наказателното поле и без да се колебае удвои преднината на "виолетовите". Отново Бабакар бе точен след почивката (63') и по този начин направи резултата класически. В 67-ата минута Доменико Берарди върна едно попадение за Сасуоло, но с това се изчерпаха силите на домакините.

След тази победа Фиорентина е четвърти в класирането с 38 точки, а Сасуоло е на 12-а позиция с 29 пункта.