Фиорентина с труден успех над Палермо в мач със седем гола (видео)

F.

Фиорентина се наложи над Палермо с 4:3 в среща от 18-ия кръг на Серия А. Мануел Паскуал откри резултата с гол в 20-ата минута, а всички останали попадения паднаха след почивката. В 51-ата минута Хосе Басанта покачи на 2:0, а в 59-ата минута Робин Куасон намали за 1:2. Секунди по-късно отново той бе точен за 2:2.

В 64-ата минута Хуан Куадрадо отново даде аванс на своя тим, а Хоакин в 74-ата минута направи 4:2 и до голяма степен уби интригата. Все пак в 81-ата минута Андреа Белоти изпълни точно 11-метров наказателен удар и бе точен за 3:4, но до нов гол така и не се стигна.

Българският играч на Палермо Ивайло Чочев бе резерва и така и не се появи в игра. След този мач "виолетовите" са на 6-о място с 27 точки в актива си, докато Палермо е 10-ти с 25 пункта.