Наполи триумфира със Суперкупата след драма срещу Юве (видео)

F.

Отборът на Наполи спечели суперкупата на Италия. Неаполитанци се наложиха над Ювентус след изпълнения на дузпи и така вдигнаха трофея. В редовното време двата тима завършиха наравно - 1:1.

Карлос Тевес бе точен в 5-ата минута, след като се възползва от груба грешка на централните защитници Кулибали и Албиол. В 16-ата минута Марек Хамшик пробва удар, топката рикошира в Киелини и се отби в гредата на вратата на Буфон. В 60-ата минута Игуаин прехвърли технично Буфон, но за негово съжаление топката отново се удари в гредата. Осем минути по-късно Де Гузман центрира отлично, а Игуаин от няколко метра с глава вкара за 1:1.

Така се стигна до продължения, като двата отбора отново си размениха по още едно попадение. Отново Тевес в 106-ата минута даде аванс с красив гол, а Игуаин в 118-ата минута изравни. Така се стигна до изпълнения на наказателни удари.