Рома с обрат срещу Аталанта (видео)

F.

Рома записа победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта, в срещата между двата тима от програмата на 12-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят не започна гостите, след като Моралес даде ранно предимство на домакините с гол още в 58-ата секунда. В 22-ата минута обаче Миралем Пянич асистира на Адем Ляич, който изравни - 1:1. Три минути преди почивката Рома стигна до пълния обрат в тази среща. Ляич пусна отличен пас към Раджа Наинголан, който от близка дистанция не сгреши - 1:2.

След почивката "вълците" пропиляха още няколко добри положения и по този начин пропуснаха възможността да се поздравят с по-убедителен успех. За статистиката трябва да се отбележи, че в заключителните секунди на мача от игра бе изгонен Боакие от състава на домакините.

Така или иначе Рома се изравни по точки с Ювентус на върха в класирането, но "Старата госпожа" е с мач по-малко.