Юве с погром над Парма (видео)

F.

Ювентус записа категоричен успех със 7:0 над Парма в мач от 11-ия кръг на Серия А. С по два гола за успеха на "черно-белите" се отчетоха Карлос Тевес, Фернандо Йоренте и Алваро Мората, а още едно попадение добави и Стефан Лихтщайнер.

Йоренте откри резултата в 23-ата минута, а шест по-късно Лихтщайнер удвои преднината на домакините. Испанецът вкара втория си гол в мача в 36-ата минута, правейки резултата класически. Тевес реализира четвъртото и петото попадение за Ювентус в рамките на осем минути – между 50-ата и 58-ата. Алваро Мората бе точен за 6:0 в 76-ата минута и отново той се разписа след това, като оформи крайния резултат две минути преди края на срещата.

Ювентус продължава да бъде лидер в класирането с актив от 28 точки, с шест пред втория Рома, но и с мач повече. Парма остава на последното място с 6 точки.