Конте: Наполи за една година изхарчи повече, отколкото Юве за три
Старши-треньорът на Ювентус Антонио Конте след поражението с 2:0 от Наполи в рамките на 31-я кръг на Серия А реагира на изказването на своя колега от неаполитанския клуб Рафаел Бенитес, който в навечерието на сблъсъка заяви, че Ювентус е фаворит благодарение на високия си бюджет.
"Срещнахме отбор, който бе построен за победа, а не за обикновено участие в турнирите. Нима може да си доволен от ролята си на статист, при положение, че са похарчени повече от 100 милиона евро за трансфери? Но въпросът с финансовите доходи не е най-важният. Може да печелиш и 500 милиона, но важното е каква сума инвестираш в отбора. Наполи за една година похарчи повече, отколкото Ювентус за три. Надявам е, че Бенитес ще прекрати този разговор или в крайна сметка ще провери сметките си, защото е важно да се говори истината, а не да се разпространяват небивалици", заяви Конте.
- Лучано Спалети: Отборът показа характер, но трябва да бъдем по-решителни
- Попариха Арсенал
- Спалети разкритикува Коло Муани: Щом не е играл две години, значи има причина
- Бремер, Консейсао и Калулу признаха: Ювентус трябваше да реши мача много по-рано
- Ювентус започна сезона с победа над Фрозиноне
- Лучано Спалети: Седем-осем отбора могат да се борят за топ 4
- Лучано Спалети: Време за доработки вече няма, трябва да сме готови
- Торино - Милан: Без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]