Кметът на Рим потвърди за новия стадион на Рома
Кметът на Рим Иняцио Марино обяви, че столичният Рома възнамерява да внесе за обсъждане проект за нов стадион. В момента Лацио и Рома играят на "Стадио Олимпико", чиято вместимост е 72 698 зрители. По-рано стана известно, че "вълците" имат намерение да построят 60-хиляден стадион, който да бъде пуснат в експлоатация през 2016 година.
"Проектът за строителство на нов стадион все още не е представен. Доколкото ми е известно, президентът на Рома Палота в следващите няколко седмици ще пристигне в Рим, за да представи проекта. Когато се запознаем с проекта, ние ще го оценим. Под внимание трябва да се вземе не само желанието на феновете, но и жизнеността на проекта, а също така и влиянието, което той може да окаже на гражданите", заяви Марино.
- Гасперини: Бяхме твърде пасивни
- Спалети: Живея за четвъртото място и вярвам, че ще го постигнем
- Консейсао: Ювентус заслужаваше победата
- Ювентус измъкна драматично 3:3 срещу Рома след късен обрат
- Рома – Ювентус: Без победител
- Италиански сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа
- Ясни са осминафиналните двойки в Лига Европа
- Дибала преговаря с Бога Хуниорс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]