В Италия променят правилата за собственост на правата на играчите
Според съобщения в италианската преса, съсобствеността на играчите в Серия А може да бъде премахната. Плановете предвиждат това да се случи от лятото на 2016 година. Както е известно, сред клубовете от Ботуша широко е разпространена практика за съвместно владеене правата на играчите, което е част от борбата им с икономическата криза. Това обаче постепенно ще бъде премахнато.
За да стане факт обаче новата мярка, те трябва да бъде одобрена от Лигата и от Италианската футболна федерация. В момента в Серия А правата на 164 играча са собственост на повече от един клуб.
- Рубен Аморим влиза в битка с Манчестър Сити за звездата на Челси Педро Нето
- Джанфранко Дзола поема развитието на младежкия футбол в Италия
- Комо е на крачка от привличането на Трево Чалоба от Челси
- Ювентус преотстъпи Жоао Мариу на Фиорентина
- Наполи обясни по минути защо пропадна трансферът на Линдстрьом в Шалке
- Комо се разбра с Челси за Трево Чалоба
- Рома иска Ендрик под наем от Реал Мадрид
- Официално: Ювентус привлече Рандал Коло Муани
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]