Конте: По-добре, че съдията ни поряза
Старши-треньорът на Ювентус Антонио Конте коментира срещата с Рома в рамките на четвъртфиналите на Купата на Италия. Както е известно, единственият гол в мача бе дело на Жервиньо в 79-та минута, което осигури победата на столичани и съответно отпадането на торинци от състезанието.
"Получи се много здрав мач. И двата тима играха добре, изучавайки се един друг. Доволен съм от действията на тези футболисти, които не играят толкова често. Може би Рома вкара попадението си в момент, в който вземахме мача под свой контрол. Срещата бе решена с един гол на Рома, а нашето попадение не бе признато. Струва ми се също така, че ситуацията с Довинко и Бенатиа може да бъде погледнат като фаул на последната надежда. Помолих за това и четвъртия арбитър. Но не искам да коментирам съдийството. Арбитърът взе решение и това е всичко. Би дори е по-добре, че тези решения бяха срещу нас, иначе представете си какъв хаос щеше да настане, ако бяхме победили и хората започнеха да говорят за "помощта за Ювентус", заяви Конте.
- Комо победи Рома с 2:1 и се намеси в битката за Шампионска лига
- Анонс на 29-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Общинският съвет в Рим одобри проекта за новия стадион на Рома
- Болоня е недоволна от съдийството при равенството 1:1 с Рома в Лига Европа
- Болоня срещу Рома: италиански сблъсък в осминафиналите на Лига Европа
- Карагър: Слот трябва да се притеснява за поста си в Ливърпул
- Де Роси разби надеждите на любимия си отбор
- Анонс на 28-ми кръг на Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]