Кака влезе в топ 10 на голмайсторите на Милан
Полузащитникът на Милан Кака днес в мача от 18-я кръг на Серия А срещу Аталанта отбеляза своя 100-ен и 101-ви гол за гол за клуба. Както е известно, бразилецът откри резултата в 35-та минута на срещата, а в средата на второто полувреме удвои преднината на "росонерите", с което помогна на Милан да постигне класически успех над своя противник.
Тези попадения позволиха на Кака да стане десетият футболист в състава на миланци, който покорява тази отметка.
Кака заема десето място в списъка на най-добрите голмайстори на Милан, изоставайки на един гол от Пиерино Прати, който има 102 попадения в 209 мача. Най-добър голмайстор в историята на "росонерите" е Гунар Нордал, който вкара 221 гола.
- Галатасарай иска Рафаел Леао под наем, Милан настоява за постоянен трансфер
- Андреа Пирло: Скандалът около връзките ми с Fonbet е политическа игра
- Фенербахче отрече интерес към Рафаел Леао и Ермедин Демирович
- Фиорентина и Милан искат Франко Мастантуоно под наем
- Съпругата на Модрич иска в Испания
- Лука Модрич ще подпише нов договор с Милан до 2027 година
- Рафаел Леао беше обвинен в сексизъм заради публикация в социалните мрежи
- Лука Модрич остава в Милан до лятото на 2027 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]