Юве с класика в дербито с Наполи

Шампионът на Италия Ювентус победи Наполи с класическото 3:0 в дербито от 12-ия кръг на Серия А. По този начин "Старата госпожа" се доближи само на точка от лидера Рома, който по-рано днес завърши 1:1 у дома със Сасуоло. Резултатът в Торино бе открит още в 1-ата минута, когато силен удар на Пол Погба бе спасен от вратаря на гостите Хосе Рейна, но при при последвалото центриране от ъглов удар топката попадна у Йоренте, който я вкара в мрежата. При това положение останаха съмнения за засада.

В 74-ата минута Андреа Пирло изпълни отлично фаул и прати топката в мрежата с мощен удар от около 30 метра - 2:0. Десет минути преди края на мача Пол Погба направи резултата класически, след като получи топката пред наказателно поле и с удар от въздуха направи Рейна безпомощен.

В 83-ата минута Ювентус остана с човек по-малко, след като Анджело Огбона извърши нарушение и получи втори жълт картон. До края на мача до нов гол не се стигна и по този начин торинци се поздравиха с успеха.