RAI: Петкович напуска Лацио
Старши-треньорът на Лацио Владимир Петкович след загубата с 1:2 в срещата от осмия кръг на Серия А от Аталанта е написал писмено заявление за оставка, която е изпратил до ръководството на клуба, съобщава RAI. По сведения на източника, главен кандидат за смяната на 50-годишния сръбски специалист на поста е наставникът на националния отбор на Стърбия Синиша Михайлович и бившият треньор на римляните Едуардо Реа, който в момента е без работа.
Петкович засега остава на работното си място, но може да бъде уволнен в случай на неуспех срещу кипърския Аполон в Лига Европа и с Каляри в Серия А.
През миналия сезон под ръководството на Петкович Лацио завоюва Купата на Италия, побеждавайки във финала Рома, а също така достигна до четвъртфинал в Лига Европа и завърши на седмо място в класирането на Серия А.
През сегашния сезон след 8 кръга столичани заемат 9-то място и имат в актива си 11 точки.
- Анонс на 27-ми кръг на Серия А – срещите в неделя
- Каляри – Лацио: Без голове, но с контузии и червен картон
- Анонс на 26-ти кръг на Серия А
- Аталанта покори „Олимпико“ и продължи изкачването си в Серия А
- Анонс на 25-ти кръг на Серия А – срещите в събота
- Дузпи определиха победителя между Лацио и Болоня
- Съдиите подкрепиха решението да не се присъди дузпа за Юве срещу Лацио
- Юве измъкна точката след 0:2 срещу Лацио
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]