Галиани: Само тук могат да затворят стадион заради 50 човека
Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани коментира решението на Футболната федерация на Италия да затвори "Сан Сиро" за следващия домакински мач на отбора. Както е известно, властите взеха това решение заради поведението на част от привържениците на "росонерите" по време на двубоя с Ювентус през уикенда. Тогава група фенове отправи расистки обиди към футболисти на "бианконерите".
"Добре разбирам мерките за борба с расизма, но такива жестоки правила трябва да бъдат отменени. Президентите на клубовете мисля, че ще се съгласят с мен. Вече разговарях с глава на Федерацията и той ми каза, че ще помисли над този въпрос. Само в Италия може да бъде затворен стадион заради 50 човека. Никой не иска да слуша обиди по стадионите, но все пак е необходимо ръководството да прояви и здрав разум", заяви Галиани.
- Рома – Милан: Без победител
- В Милан се задават сътресения зад кулисите
- Астън Вила е отправила запитване за Лофтъс-Чийк
- Алегри: На половината път сме
- Милан победи Лече с гол на Фюлкруг
- Милан – Лече: Тежка вечер за вратаря Фалконе
- Фабрегас: Поздравяваме Милан, отделните играчи спечелиха мача
- Галатасарай отправи оферта за Фофана
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]