Рома - Наполи ще се играе в петък
Ръководството на Лега Калчо взе решение срещата от осмия кръг на Серия А между Рома и Наполи да се играе в петък, 18 октомври, а не както бе запланувано по-рано в събота, 19-ти този месец. Това решение на футболните власти цели да бъде избегната опасността двубоят да бъде отложен заради очакваните съботни протести в столицата, 19 октомври, които изискват значително полицейско присъствие.
В крайна сметка мачът ще се играе един ден по-рано, с начален час 21:45 българско време, а не както бе предвидено 19:00 часа.
Столичани са на върха на таблицата с пълен актив от точки, докато "партенопеите" пристигат като втори в класирането на два пункта от лидера.
- Анонс на 1-ви кръг на Серия А
- Рома стана първият клуб в историята, чиито играчи са носили всички номера от 1 до 99
- Манчестър Сити вижда Ману Коне като потенциален заместник на Родри и Тейани Рейндерс
- Рома привлече Родригу Мора от Порто
- Рома може да плати 40 млн. евро за крилото на Лион Малик Фофана
- Луис Енрике не е убеден в трансфер в Рома, Интер чака 30 млн. евро
- Рома иска Ендрик под наем от Реал Мадрид
- Рома привлече гръцкия национал Константинос Кулиеракис
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]