Силен Юве се справи с Милан

Ювентус направи знаменит обрат и победи Милан с 3:2 у дома в дербито на 7-ия кръг от Серия А. Бианконерите изостанаха в резултата след само 19 секунди игра, но успяха да изравнят още в 15-ата минута чрез Пирло.

При първото попадение Ночерино подаде топката към далечната греда, където Съли Мунтари засече в близкия ъгъл - 1:0. Второто попадение падна след като Де Йонг събори Карлос Тевес на дъгата пред наказателното поле, а Андреа Пирло изпълни фаула и прати топката във вратата за 1:1.

След почивката Юве наниза два гола за 5 минути. Първо резервата Джовинко направи обрата пълен с хубав гол в 69-ата минута. След това проблемите за "росонерите" станаха още по-големи, след като Мексес получи втори жълт картон и бе изгонен. От фаула Пирло удари гредата, а Киелини бе точен с добавката в 75-ата минута.

В последната минута на редовното време Милан върна един гол. Съли Мунтари вкара второто си попадение в мача с мощен удар от дистанция, при който имаше и рикошет в тялото на Бонучи. До нов гол не се стигна и Ювентус се поздрави с победата.

Ювентус вече има 19 точки, колкото и Наполи. Единствено Рома с пълен актив от 21 точки има повече.