Монтела: Повече няма да мълча за съдийските грешки
Старши-треньорът на Фиорентина Винченцо Монтела остана недоволен от нивото на съдийството в срещата от третия кръг на Серия А против Каляри. Както е известно, "виолетовите" не успяха да победят считаният за аутсайдер отбор на сардинците, завършвайки 1:1 мача. Според Монтела, вина за получения резултат има съдийската бригада.
"Като треньор винаги съм се стараел да избягвам критиките по адрес на съдиите, но повече не мога да търпя. Повече не възнамерявам да мълча, когато виждам, че съдията по различен начин интерпретира едни и същи нарушения. Необходимо е съдиите да се ръководят от едни и същи обши правила и норми, иначе постоянно ще се сблъскваме със ситуации, когато дадени епизоди се тълкуват различно. Моята критика не надскача определени рамки и не е отправена към съдийската система. Съдиите винаги се намират под натиск, но аз не мисля, че има от какво да се боят", заяви Монтела.
- Почина президентът на Фиорентина
- Фиорентина е близо до трети зимен трансфер
- Ясен е жребият за плейофите на Лигата на конференциите
- Паратичи: Благодаря на Тотнъм, че откликна на желанието ми
- Нкунку спаси точката за Милан срещу Фиорентина
- Милан няма да сбърка срещу Фиорентина
- Брешани премина във Фиорентина
- Спартак Варна подписа с Димо Кръстев от Фиорентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]