Фиорентина с впечатляваща победа (видео)

Фиорентина спечели с категоричното 5:2 гостуването си на Дженоа в среща от кръга на Серия А. По два гола за успеха на "виолетовите" забиха Марио Гомез и Джузепе Роси. Головата сметка за Фиорентина откри Алберто Акуиляни в 11-ата минута, като пасът за гола бе на Борха Валеро. Рри минути след това Джузепе Роси удвои преднината. В края на първата част Марио Гомез реализира първото си попадение за Фиорентина и направи резултата класически.

Втората част започна много добре за домакините с красив гол от воле на бившия нападател на Виола - Алберто Джилардино. В следващата атака отново Роси бе в прегръдките на съотборниците си след пас на АкуиланиМалк по-късно съдията даде спорна дузпа за генуезците. Компер и Джилардино се държаха за фланелките, а нападателят се строполи на земята. От бялата точка Лоди не сгреши и даде надежда на тима си при 2:4. В края на мача и гостите получиха дузпа, а Сампризи получи втори жълт картон за извършеното нарушение срещу Матиас Фернандес. Гомес бе точен от 11-те метра за крайното 2:5.